Co se stane, když se vydáme na cestu? A když pocítíme strach? A když se ztratíme? Temný epos o přízracích hrdinů v současném světě. Muž roztočí kladivo, kladivo se střídá s dívkou. Něco se pořád točí, někdy kladivo někdy dívka. Občas někdo bojuje s obrem, občas někdo zpívá. Tanečně akrobatické představení realizované na základě workshopů s dětmi od Prahy po Beskydy. Skutečný příběh.

Tříset čtyř dětí z jedenácti škol nejrůznější společenské prestiže a v různě sociálně složených lokalitách v Praze, Trutnově, Ostravě, Moravské Třebová a Čeladné jsme se zeptali na jejich hrdiny. Vyprávěly nám je, psaly o nich i kreslily. A nám z toho nakonec vzešel příběh jediný. Příběh, který je součástí každého příběhu, který byl kdy o nás napsán, hrdinský epos o znamení, cestě, boji, návratu a poučení. Příběh Růžového samuraje, jedné z kreseb, které děti nakreslily, symbolický příběh o nás.

Námět, choreografie, režie, Jana Burkiewiczová, spolupráce na scénáři: Jiří Macek, performeři: Hanna Nussbaumer, Viktor Konvalinka, Adam Eduard Orszulik, Michal Toman, Michal Budinský, Dominik Zezula, Libor Kasík, akrobatická spolupráce: Jindřich Panský, scénografie: Maxim Velčovský, kostýmy: Petra Ptáčková, světelný design: Robert Palkovič, fotografie, video, fotografie: Vojtěch Veškrna, animace: Tomáš Luňák, Tomáš Hájek, grafický design: Martina Černá / Imagery, písně: Dominik Zezula, skladatel árie: Slavo Solovič, bicí: Michal Budinský, scénická hudba: Jiří Konvalinka (Mutanti hledaj východisko, Vložte Kočku)

Představení uvádí Burki&com za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, Prahy 7 a Státního fondu kultury. Koproducent: Uffo Trutnov
Premiéra 21. Ledna 2020 v Uffo Trutnov a 7. září v  divadle La Fabrika, Praha.

„Kdyby byl Růžový samuraj mozaikou, hýřila by barvami od teplých a sytých po chladné. Pokud by byl zámkem, žádné dvě komnaty by se navzájem nepodobaly, rozhodně by však šlo o působivé místo probouzející tisíce představ. Mnohost vrstev Samuraje nabízí nespočet vjemů, komplexní smyslovou aktivizaci.“
Hana Strejčková, Divadelní noviny, 17. února 2020

„Taneční i hudební koncert…“
Lucie Hayashi, Taneční aktuality, 11.září 2020

„Fantazie pracuje naplno…“
Lenka Kocourková, OperaPlus, 14. září 2020

 

About Jana B