Novinky

Premiéra Růžového samuraje v novém obsazení

Fantaskní příběh inspirovaný dětskými představami o hrdinství hrajeme poprvé s legendou české a slovenské taneční scény Jaro Ondrušem a skvělou francouzskou tanečnicí Juliette Jean v sestavě 19. + 20. září 2022 v pražské La Fabrice. Těšte se na výpravný příběh s tancem, živou hudbou, projekcemi a cirkusovými prvky. A vezměte sebou děti, ať poznají to kouzlo! Představení je vhodné pro děti od 10 let. Foto: Emil Brtnický

Speciální performance pro vizuál Designbloku v režii Burkicom
Téma les, Salim Issa za fotoaparátem a Marek Myšička za kamerou. Barokní performance pro vizuál Designbloku 2022 oživila les i abstraktní scénografické prvky dvojice My dvě, s kterými se návštěvníci největšího středevropského festivalu designu budou moci setkat v jeho letošní centrální expozici. Tekutý pohyb, těla jako koruny stromů, ještěrky i brouci, Jana Burkiewiczová jako choreografka. Moc nás to bavilo. Designblok se koná 5. až 9. října 2022. Foto: Salim Issa
Vybírali jsme nové tanečníky!
Řekne se konkurz, ale pro nás to bylo především skvělé setkání se spoustou zajímavých lidí z celého světa. Přihlásilo jich k nám na 400 a finále v Domě tanečního umění v Praze Braníku bylo naprosto skvělý. Společně s Dekkadancers, 420 people a Pražským komorním baletem jsme si užívali energii s jakou konkursem procházeli. S každým z nich bychom rádi pracovali. S některými se setkáte už na podzim při nové sérii uvedení Růžového samuraje a Ostrova.
Ostrov na festivalu Divadelní svět Brno!
Takhle jsme zakončili sezónu představením Ostrova v Janáčkově divadle na festivalu Divadelní svět v Brně. Bylo to naprosto skvělý. Už se nemůžeme dočkat pokračování. Sezónu startujeme s Ostrovem 16. září v Českých Budějovicích, následuje 19. září Růžový samuraj v Praze. Foto:
Performance Jany Burkiewiczové otevřela Art Design Fashion Days v Moravské galerii

Nejdřív našel na dvoře Moravské galerie v Brně se svým Šatníkem pro uprchlíky svůj druhý domov ženský vzdělávací spolek Vesna, neskutečné místo setkávání a pomoci, pak skupina několika žen začala pracovat s Liběnou Rochovou na možnostech znovuvzkříšení oblečení z druhé ruky a vznikla tak parádní série oděvů. A nakonec stojí jejich autorky v tváří tvář návštěvníkům a vyprávějí. O radosti, módě, touze i stesku. O domově. Oděvní happening UA v režii Jany Burkiewiczové. Dotek obyčejné lidskosti. Performance. Dohromady skvělý příběh. Foto: Kiva

Jana Burkiewiczová v magazínu Dolce Vita
Rozhovor s Vladanem Šírem a ponor do soukromé zóny choreografky a zakladatelky Burkicom v obrazovém pojetí fotografky Karin Zadrick.
Ostrov! mezi pěti nejlepšími inscenacemi roku 2021 na Cenách divadelní kritiky!
Inscenace Ostrov! se na Cenách divadelní kritiky 2021 umístila mezi pěti nejlepšími inscenacemi v roce 2021 a zároveň byla nejvýše hodnocenou taneční inscenací v České republice. V nominacích se za Ostrov! objevili také Ifigenia a Ariadne Toumbeki za ženský herecký výkon, Jaroslav Wertig za scénografii a Jiří Konvalinka za hudbu. Burkicom získalo také 3 nominace/hlasy na Divadlo roku 2021.
Ceny Czech Grand Design v režii Jany Burkiewiczové

Slavnostní předávání Cen Czech Grand Design se po dvou covidových rocích odehrálo ve velkém sále Hudebního divadla v Karlíně a za přítomnosti kamer ČT art, hostů i všech nominovaných nejprestižnějších domácích cen v oblasti designu. Na plameňákové scéně scénografky Lucie Škandíkové a v kostýmech Marka Cpína, moderovali Jiří Konvalinka a Jan Vejražka a ka Mutanti hledaj východisko, a vše se neustále proměňovalo, prolínalo a tančilo v režii Jany Burkiewiczové. Předání osmi cen v osmi kategoriích vyvrcholilo vstupem do Síně slávy pro módní návrhářku Liběnu Rochovou.

   

Mluvme
o hladu
a bohatství.
Křičme,
buďme zlí
a nemějme
strach.
Ostrov!