5. června 2008 zanesla kra odtržená z arktického ledu Grónska k břehům Islandu tříletého samce ledního medvěda. Místní policie se souhlasem ministryně životního prostředí Thórunn Sveinbjarnardóttirové medvěda krátce po jeho přistání zastřelila. Scénická dešifrace skutečné události. Představení o lidskosti, strachu, odvaze, čase a soucitu v příběhu jednoho medvěda, který možná ani medvědem není. Subjektivní dokument.

Koncept, režie, choreografie: Jana Burkiewiczová, hudba: Tvrdý/Havelka, scénografie: Jaroslav Wertig, kostýmy, masky: Tereza Rosalie Kladošová, fotografie, projekce: Michaela Karásková, světelný design: Martin Špetlík, texty: Jiří Macek, hrají: Eliška Křenková, Jakub Jeňo, Pavel Mašek, Jindřich Panský, Jakub Sedláček

Představení uvádí Burki&com za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Praha. Premiéra 3. října 2017 v divadle La Fabrika, Praha.

„V dokonale vybroušených choreografiích a náročných akrobatických číslech čeká diváka v hodinu a půl dlouhém představení divoký rej i vyklidněné scény.”
Tomáš Štástka, MF Dnes

„K hraně neurčitosti, kdy nebude jasné, jak obraz, situaci, symbol na první pohled vyhodnotit, jaký postoj zaujmout, nás bude Jana Burkiewiczová se svým týmem přivádět v průběhu celé inscenace neustále. Tříbení, výběr, rozhodování mezi tím, co je a není správné – to je téma dneška.”
Jana Návratová, OperaPlus

You May Also Like