Louskáček

„…s hlavní hrdinkou příběhu Klárkou do pohádkového světa, ve kterém se člověku chce uvěřit, že ožívají hračky, jež mají lidské vlastnosti a dovednosti a kde se obecně mohou dít neuvěřitelné věci, nebo takové, které nás obvykle hned nenapadnou. Dějovými střihy, nepředvídatelnými nápady a estetikou jako ze Země načechraných cukrovinek dosáhli tvůrci toho, že se podařilo udržet a nepustit pozornost dnešních dětí.”
Hana Strejčová, Opera+

 

 

Louskáček

Nejpohádkovější taneční pohádka živější než živá. Fantazijní představení choreografky Jany Burkiewiczové. Představení je vhodné pro celou rodinu.

Louskáček je snad nejslavnější vánoční balet. A co kdybychom si ho pořádně užili? A po svém! Vstupme společně do iluze příběhu, ve kterém ožívají předměty kolem nás, panenky létají, medvědi tančí a bláznivý, ale nesmírně milý orchestr hraje Čajkovského tak, jak jste ho ještě nikdy neslyšeli. Společně otevřeme dveře fantazii a myši přivítáme s otevřenou náručí. Jsou přece Vánoce

Vznik představení svými granty podpořily: Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hlavního města Prahy
Premiéra: 28. 12. 2023, La Fabrika, Praha

Koncept, choreografie, režie: Jana Burkiewiczová
Dramaturgie: Martina Kinská
Scénografie, kostýmy: Marek Cpin
Hudba: Petr Iljič Čajkovskij, Jiří Konvalinka
Akrobatická spolupráce: Jindřich Panský
Světelný design: Přemysl Janda
Titulní role: Barbora Bočková
Performeři: Natalia Metodijeva, Jindřich Panský, Paulína Šmatláková, Florian Garcia, Saša Veselý
Živé hudební těleso: Veronika Linhartová (housle, zpěv), Jan Keller (violoncello), Šimon Janák (tuba), Matĕj Heinzl (klarinet, saxofon)