Módní návrhářka

Absolventka prestižní pařížské Ecole de la Chambre Syndicate de la Coutoure Parisienne, jejíž oblečení můžete nalézt v obchodech v Paříži stejně jako v NY či LA. Doma je ale i v divadle. V minulosti navrhovala třeba pro La Putyku. Svým konceptem pro naše představení Růžový samuraj nás totálně dostala. Ústřední kostým samuraje celý recyklovala z dětských autosedaček. U kostýmů pro performery šla opět cestou recyklace, ale také provokativní hrou se symboly konzumní společnosti – s módními značkami. Náš heroický gang je tak nejen formálním odkazem tvarosloví hrdinství – od japonských samurajů po sportovní ikony, ale zároveň nese prapor udržitelnosti, na který jsme fakt pyšní.

Fotografka

Miša je absolventkou fotografie na pražské FAMU a vedle módní fotky se věnuje zejména svým autorským projektům jako třeba projektu Czechia, který je cestou za novými kroji a tak vlastně stylovým záznamem konkrétních míst v České republice. Fotografuje pro Vogue i Dolce Vitu, plakáty fotila třeba Mezipatrům a pravidelně je nominována na Ceny Czech Grand Design. V roce 2020 se stala Fotografkou roku. S Burki&com se sérií volných fotografií a vizuálem podílela na Medvědovi, který plul na kře, a v roce 2020 natočila s Janou Burkiewiczovou taneční film Krátká řeč o nejistotě. Jasně fotografie divadlo moc nehrají, přesto je jednou ze základních členů týmu.

Herečka

Absolventka pražské DAMU, charismatická divadelní a filmová herečka, představitelka nezaměnitelných rolí v úspěšných filmech Rodinný film (režie Olmo Omerzu), Křižáček (Václav Kadrnka), Všechno bude (Olo Omerzu) či kultovním seriálu Pustina (Ivan Zachariáš, Alice Nellis), se v představení O medvědovi, který plul na kře objevila po letech v taneční roli a vrátila se tak vlastně úplně na počátek - do doby, kdy studovala taneční konzervatoř Duncan Centrum. V Medvědovi kombinuje náročný fyzický projev se slovem a činoherními sekvencemi v duchu současného divadla. V současnosti připravuje s Burki&com nové přestavení Ostrov.

Designér

Maxim Velčovský je nepřehlédnutelnou osobností současného českého design. Art direktor společnosti Lasvit, vedoucí ateliéru keramiky na pražské UMPRUM, ale především mezinárodně uznávaný tvůrce pohybující se svými díly na pomezí umění a designu. Ať už navrhuje konkrétní produkty nebo instalace vždy v nich odráží své postoje ke společnosti. Jeho práce naleznete v řadě sbírek světových muzeí i soukromých sběratelů, produkty pak především v katalozích českých značek Lasvit, Qubus a Křehký. Pro Burki&com navrhl Maxim scénografii k představení Růžový samuraj a je to jeho vůbec první scénografií pro taneční soubor. Jejím základní klíčem je neustálá možnost proměny, která nenápadně roste a podporuje dynamiku a atmosféru představení.

tanečnice

Hanna pochází z australského Sydney a současný tanec vystudovalal v Londýně (Rambert School of Ballet and Contemporary Dance a následně London School of Contemporary Dance). Během svého studia tančila v choreografiích Marka Baldwina, Rosse McKima, Wayne Sleepa a Kerry Nichollsové. V Rambert Dance Company pak tančila v představení A Linha Curva (choreografie Itzik Glili) a jako sólistka v představení Marka Balwina Rite of Spring. Od roku 2013 působila v Danish Dance theatre (choreografie Tim Rushton) a spolupracovala s Andersson Dance (Örjan Andersson). Od roku 2015 působí ve švédském Norrdans. V produkci Burki&com ji můžete vidět v choreografiích Jany Burkiewiczové v představení Růžový samuraj a v tanečním filmu Krátká řeč o nejistotě.

Choreograf, tanečník

Skvělý tanečník a oceňovaný choreograf. Dlouholetý sólista Národního divadla v Praze, které uvedlo i řadu jeho choreografií, spoluzakladatel souboru Dekkadencers a následně tanečník mezinárodně uznávaného švédského souboru Norrdans. V produkci Burki&com jej můžete vidět v choreografiích Jany Burkiewiczové v představení Růžový samuraj a v tanečním filmu Krátká řeč o nejistotě.

Tanečník, choreograf

Absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a student pražské HAMU. Společně s Barborou Rokoszovou zakladatel autorského souboru SZ2. Tanečník, performer a choreograf, který je zvyklý o věcech přemýšlet v kontextu dalších oborů. V produkci Burki&com jej můžete vidět v choreografiích Jany Burkiewiczové v představení Růžový samuraj a v tanečním filmu Krátká řeč o nejistotě.

Tanečník, performer

Vždy energického a přesného tanečníka znají především diváci bratislavských divadel Arteatro a LAB, ve kterém vystupoval například v choreografiích Emila Leegera, Marty Polákové či Antona Lachkýho. Přestože je teprve na začátku své taneční kariéry, určitě na něj nezapomenete. Zahrne vás energií, na kterou nemusíte být připraveni. Bronzový medailista z mistrovství Evropy a držitel zeleného pásu afro-brazilského bojového umění Capoeira, čerstvý absolvent moderního tance na bratislavské Vysoké škole múzických umění, novojičínský rodák a všestranný performer Michal je jedním z fantastické čtyřky tanečníků v představení Růžový samuraj.

Fotograf, videortista

Vojta je základním článkem představení Růžový samuraj. S Janou Burkiewiczovou absolvoval všechny pohybové workshopy, fotografoval i natáčel zkoušky a on to byl, kdo vystopoval Růžového samuraje v klánovickém březovém háji. Absolvent fotografie na pražské FAMU ve své volné tvorbě nenápadným způsobem zaznamenává vedlejší jevy našich životů, vášnivě propadá letadlům (skvělé autorské knihy My Air Force a Squadron) a nevšedním způsobem, fotografií i filmem, portrétuje nastupující uměleckou generaci.

Módní návrhářka

Bára Procházková je módní návrhářka, absolventka pražské UMPRUM, která si uvědomuje tíži nekonečné hromady textilií, které chrlí permanentně světové oděvní značky. Místo aby na hromadu přihodila jen další nové kusy oblečení, vstupuje do světa módy upcyklingem či recyklací. V Project Sapience tvoří návrhy, které nabízí lidem ve formě střihů. Domácí šití is back. Recyklujte, upcyklujte ... Nejinak tomu bylo i v kostýmech pro taneční film Krátká řeč o nejistotě, které realizovala z několika pánských obleků, a vlastně i v použité masce jelena, která byla původně papírovým stínítkem na světlo z produkce IKEA.

Filmový režisér

Jeho celovečerní animovaný debut Alois Nebel se stal hitem klubových kin a přilehlých hájů od Aera, přes Austrálii, Nový Zéland a Francii až po Rusko. Tomáš za něj získal řadu ocenění včetně ocenění Nejlepší Evropský animovaný film a jen tak mimochodem vdechl nový život kariéře Václava Neckáře, který nazpíval titulní píseň. Tomášovo jméno ale naleznete také podepsané pod řadou dokumentů České televise nebo v instalacích muzeí či uměleckých galerií. S Janou Burkiewiczovou pravidelně spolupracuje na Cenách Czech Grand Design. Na divadle se s Burki&com poprvé protnul na představení Růžový samuraj, pro které připravil společně s animátorem Tomášem Hájkem několik animací, a v současné době se podílí i na vzniku představení Ostrov.

grafický design

Kmenová grafická designérka burki&com Martina Černá je absolventkou Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze. Veřejnosti je známá především jako autorkou vizuálního stylu pražského Designbloku, nejvýznamnější středoevropské akce na poli designu, vedle toho je ale také autorkou grafického designu řady výstav designu a výtvarného umění, vizuálního stylu Cen Czech Grand Design, dětských knížek (ve spolupráci s ilustrátorkou Jitkou Petrovou), hudebních alb (např. Aneta Langrová), či vizuálního stylu české designové značky Křehký. Společně s Annou Issa Šotolovou tvoří studio Imagery. Kromě plakátů se její typografie objevuje také v představení Růžový samuraj nebo filmu Krátká řeč o nejistotě.

módní návrhářka

Grand designérka roku 2018, mladá hvězda české módy, která dlouho bojovala sama se sebou, jestli vůbec stojí móda za to. Její pestrobarevné a originální kolekce z Merino vlny se staly hitem posledních let. Kvůli barvám, fantaskním výjevům i udržitelné technologii, kdy se materiálem stává odpad, a určitě také kvůli humoru a lehkosti, kterými zářila už na škole, když přišla s kolekcí plnou hub. Pro Burki&com navrhla kostýmy a masky pro Medvěda, který plul na kře a pak se společně s Annou Štěpánkovou a Kristinou Duhovou pustila vedle kostýmů i do scénografie k Největšímu přání. Díky ní se nakonec všichni schováme v lese.

Zpěvák

Libor Kasík Libora sice všichni znají hlavně jako ředitele Uffo Trutnov, živelnou duší novocirkusového dění u nás a jako otce skvělého novocirkusového festivalu Cirk Uff , ale původně je operním pěvcem. Prostě nemohli jsme jinak, když v Růžovém samurajovi světlonoš, tak Libor Kasík, trutnovský Pavarotti. V dokumentární árii olympijského medailisty Šavarše Karapetjana, kterou složil skvělý slovenský skladatel soudobé hudby a dirigent Slavo Solovič, nás dostane k základům hrdinství.

Kurátor, scénárista

Jiří je podepsán pod většinou textů v představeních Burki&com. Kreativní ředitel mezinárodního festivalu designu Designblok stejně jako řady výstav ze stejné oblasti se společně s Janou Burkiewiczovou podílí i na celkové dramaturgii seskupení a výběru spolupracovníků.

herec, muzikant

Absolvent pražské DAMU, stálý člen souboru divadla Lampion a strhující raper formace Mutanti hledaj východisko. Hudebník a performer. Obě polohy můžete na život vidět v představení Největší přání.

herec, hudebník

Divadelní a filmový herec, hudebník a grafický designér. Působí v kapelách Vložte kočku a Mutanti hledaj východisko, hrál hlavní roli ve filmu Domestic a z divadelních inscenací jej znají i návštěvníci pražského Dejvického divadla. V představení Burki&com Největší přání jej můžete vidět coby hudebníka i jako performera zároveň. Jiří je také autorem hudby k představení, stejně jako k představení Růžový samuraj.

Jakub Sedláček
Jakub Sedláček

tanečník

Jakub je z Krnova, jezdí na jednokolce. Doma je na Nové scéně i v muzikálu, v produkcích Laterny Magiky i Jižní Americe, nejvíc ale u nás. Hraje ve všech představeních Burki&com. V Medvědovi hraje na kytaru a zpívá, v Největším přání touží vidět leguány jak se páří.

Zpěvák, textař a básník

Společný jmenovatel hudebních projektů post-hudba a Děti mezi reprákama zpívající básník či chcete-li písničkář Dominik Zezula a ka Perský chrt je autorem a zpěvákem písní v představení Růžový samuraj, kde se zároveň objevuje také jako performer. Není to jeho první kontakt s divadlem, pravidelní diváci Venuše ve Švehlovce jej mohou znát i z představení uměleckého gangu Depresivní děti touží po penězích, pro který pravidelně skládá hudbu.

tanečník a akrobat

Mistr republiky a reprezentant České republiky ve sportovní gymnastice Jindřich Panský se v současnosti věnuje především tanci a akrobacii, které úspěšně kombinuje v řadě divadelních představeních, například v představení nového cirkusu Loser(s), v muzikálu Mauglí či v novém nastudování opery Výlety pana Broučka od režijní dvojice Skutr.

hudba

Zpěvačka, klaviristka a skladatelka Sára Vondrášková aka Never Sol je jedním z nejvýraznějších talentů české hudební scény. V roce 2012 nazpívala titulní skladbu k filmu Ve stínu (režie David Ondříček) a její debutové album Under Quiet (2013, Supraphon) se stalo senzací roku. V roce 2018 přidala album Chameleo. Pravidelně ji můžete také slyšet a vidět v seskupení Floex, kde zpívá a hraje na klávesy. Hudba k představení Divočina, marnivost ptačích per je její první realizací v oblasti divadla.

Bubeník

Bubeník formace Lazer Viking Michal Budinský aka Boodya je jedním z dynamických motorů představení Růžový Samuraj. Jeho živě hraný bubenický part ve scénické hudbě Jiřího Konvalinky i autorská bubenická sóla tvoří základní hudební linku představení, ve kterém se však poprvé objeví také jako divadelní performer. Jinak, pokud je vám jeho jméno povědomé, Michal je také vášnivým fotografem a video artistou podepsaným pod řadou hudebních klipů či třeba pod úspěšnou surrealistickou kampaní pro Freshlabels.

tanečnice

Linda Fernandez Saez se vedle současného tance dlouhodobě věnuje zejména tradičním africkým tancům, který studovala u Kaolacka Pape Ibrahima N’diaye a Cire Beye z první generace souboru De sabes JANTI – BI. Působila ve Batocu Dance Company a Jalegado Dance Company, tančila v pařížské Centre Nationala De La Dance i pražských muzikálech La Bohéme, Quasimodo, Aida, Mauglí a Mamma Mia.

Filip Staněk
Filip Staněk

tanečník

Filip Staněk vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obory tanec a herectví. Pět let působil jako sólista v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě a zároveň jako pedagog na konzervatoři i na volné noze. Dva roky žil v Monaku, kde pracoval jako fitness trenér a psal povídky na svých internetových stránkách (Povídky z pod fousu). Od roku 2017 žije v Praze, je členem tanečního souboru 420PEOPLE, tanečníkem na volné noze a certifikovaným trenérem ve 3D Fitness Academy. Jako pedagog rozvíjí vlastní koncept tanečního tréninku smart body. V produkci burki&com jej můžete vidět v představení Největší přání. "Tanec mám rád, protože se v něm snoubí umění, věda i atletika. A taky mě odjakživa činí šťastným. Divadlo mě pak vzrušuje kvůli jedinečné a pomíjivé atmosféře, která mezi mnou a diváky vzniká. Tanec bez divadla mě neuspokojuje; chemický koktejl, který se mi vyplaví pokaždé, když stojím na jevišti, je spolu s potleskem mojí drogou."

tanečnice

Tanečnice a choreografka, absolventka choreografie na pražské HAMU. Jako tanečnici ji mohli diváci vidět m.j. v představeních Martiny Hajdyly Lacové (Assamblage), Andrey Mitnerové (Oslava), Slávy Daubnerové (Výlety páně Broučkovi), či Spitifire Company (Animal Exitus), jako choreografka je podepsána pod představeními Ve jménu KAR a Pukání (Studio Alta). V produkci Brurki&com ji uvidíte v představení Největší přání.

Eva Stará
Eva Stará

tanečnice, akrobatka

Eva je tanečnice, performerka, akrobatka a choreografka. Studovala na Konzervatoři Duncan centre a nyní dokončuje magisterský program na katedře nonverbálního divadla HAMU. Je spoluzakladatelkou uskupení Holektiv, které nyní již třetím rokem úspěšně působí na české scéně. Dále spolupracuje se Spitfire Company, Tantehorse nebo tanečním studiem Light. Ve své vlastní tvorbě se snaží o propojování nového cirkusu, tance a divadla. V produkci Burki&com ji můžete vidět v představení Největší přání. "Divadlo je pro mne způsob komunikace, možnost oslovit rozmanité množství lidí svou myšlenkou, estetikou, názorem. Risk, že se nic z toho nestane."

tanečnice

Simona je studentkou pražské HAMU, obor choreografie. Jako tanečnice se objevuje především v muzikálech bratislavské Nové scény (např. Fontána pre Zuzanu, Osmý svetadiel, Hairspray), ale znát ji můžete z tanečního divadla Sorcerer (Lenka Vágnerová a Felix Landerer). V roce 2013 absolvovala půlroční stáži v newyorském Peridance Capezio Center.


  • Warning: Illegal string offset 'title' in /www/doc/www.burkicom.com/www/wp-content/plugins/df-flipcard/templates/content-flipcard-accordion.php on line 110

    Warning: Illegal string offset 'daily_value' in /www/doc/www.burkicom.com/www/wp-content/plugins/df-flipcard/templates/content-flipcard-accordion.php on line 111

tanečník

Slovenský folklór, jazz, fyzické divadlo i contemporary to vše naleznete v životopise slovenské tanečnice, kterou jste mohli vidět pravidelně třeba v představeních bratislavských divadel Bralen a Physical Theater Elledanse. Vedle slovenských choreografů (m.j. Šárka Ondrišová, Boris Nahálka, Stanislava Vlčková) má Edita za sebou i několik mezinárodních realizací například s izraelskými choreografy Renanou Raz, Rotem Tashach a Olivií Court Mesa, a účast na celé řadě mezinárodních workshopů. Představení Divočina, marnivost ptačích per, je první spoluprací s choreografkou Janou Burkiewiczovou a burki&com.


  • Warning: Illegal string offset 'title' in /www/doc/www.burkicom.com/www/wp-content/plugins/df-flipcard/templates/content-flipcard-accordion.php on line 110

    Warning: Illegal string offset 'daily_value' in /www/doc/www.burkicom.com/www/wp-content/plugins/df-flipcard/templates/content-flipcard-accordion.php on line 111

architekt

Absolventka prestižní londýnské Central Saint Martins College of Art & Design Veronika Jiroušková pracuje po svém návratu do České republiky především na prostorových realizacích pro významné klienty v oblasti módy a designu, ve kterých často spojuje iluzivní svět ilustrace s konkrétním prostředím. Mimo jiné je autorkou unikátních výtvarných instalací pro Hermés, Pietro Filipi, TON či Křehký. V roce 2015 realizovala společně s architektkou Lenkou Míkovou scénografii pro předávání Cen Czech Grand Design ve Stavovském divadle a gala večer Elite Look Models ve Španělské sále pražského hradu. Scénografie pro představení Divočina, marnivost ptačích per je její první ryze divadelní realizací.

tanečník a akrobat

Bývalý reprezentant České republiky ve sportovní gymnastice Matěj Ramba se v posledních letech věnuje zejména tanci a akrobacii. Spojení obou disciplín s výraznými sportovními výkony pak mohli diváci ocenit především v úspěšném představení nového cirkusu Loser(s) či muzikálech Quasimodo, Carmen nebo Mauglí.